Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.07.2020, 16:27

ЗДО №1"Дзвіночок" м. Володимир - Волинський

Меню сайту
Звіряємо наш час
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Архів записів
Друзі сайту
Форма входу

Сторінка медичної служби

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Я не боюсь ще раз і ще раз повторювати:

                                                                                                                                                                                                                                      піклування про здоров'я -  це найважливіша праця вихователя...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              В.О.Сухомлинський

        Здоров’я –  найважливіша цінність не лише окремо взятої людини, але й загалом усього суспільства. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров’я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя, як до найважливішого дарунку природи. Тому формувати культуру здоров’я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя, надавати ґрунтовні знання про основи здоров’я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння, та навички перейшли у звичні необхідні потреби.

     Батьки завжди прагнуть бачити своїх малят здоровими, та щасливими, фізично розвиненими, загартованими, захищеними від усіляких негараздів, тому турбота про здоров’я дітей – найважливіша праця  у закладах  дошкільної освіти. 

     У Законі України «Про дошкільну освіту» окреслені обов’язки держави щодо піклування про збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку. Цілісний розвиток дитини як особистості – головна мета модернізації дошкільної освіти на сучасному етапі розвитку держави, а це, зокрема, передбачає турботу про здоров’я дошкільника – стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, психічний комфорт, позитивне самопочуття, спокій, рівновагу, задоволення, а не лише відсутність хвороб і фізичних вад.

     Дошкільний вік є вирішальним у формуванні фундаменту фізичного та психічного здоровя. Дуже важливо саме на цьому етапі сформувати у дітей базу знань та практичних навичок здорового способу життя. Дослідження науковців свідчать, що у формуванні здоров’я дітей 20% належить спадковості, 20% - екологічному чиннику, 10% - медичному забезпеченню, а 50% - умовам навчання і виховання та способу життя дітей.

      Відомо, що для збереження й зміцнення здоров’я необхідні: рухова активність, повноцінне харчування, додержання режиму праці. Змушувати дитину вести здоровий спосіб життя неможливо, але прищеплювати, виховувати здоров’язберігаючі компетенції необхідно.

     За сучасними науковими підходами структурними складовими здоров’я визначено:

 • Психічне здоров’я – стан психічної сфери людини.
 • Фізичне здоров’я, що розглядається як поточний стан функціональних органів і систем організму;
 • Духовне здоров’я це стан духовного світу особистості.
 • Соціальне здоров’я – система цінностей, настанов і мотивів поведінки в соціальному середовищі.

     Так в освітній лінії «Особистість дитини» Базового компонента дошкільної освіти – приділено значну увагу збереженню та зміцненню здоров’я дитини, його значенню для повноцінної життєдіяльності, дотриманню правил здоров’язберігаючої поведінки, ознайомленню з будовою свого тіла, гігієнічними навичками за його доглядом; належністю до певної статі; продуктами харчування; основними показниками власного здоров’я, цінністю здоров’я для людини.

     На рівень розвитку таких компетенцій впливає безліч факторів: родина, колектив, засоби масової інформації. Здоров’я дитини починається в сім’ї, такого висновку дійшла всесвітня організація охорони здоров’я на основі численних досліджень. Тому в сучасних умовах педагогічна просвіта батьків має стати водночас і формою, і умовою спільної праці ЗДО і родини у розв’язанні проблеми формування здорового способу життя.

     Важливим аспектом діяльності педагогів ЗДО є різнобічний і гармонійний розвиток дітей, створення умов для збереження, зміцнення і відновлення їхнього здоров’я, розвиток рухових та фізичних якостей, формування у дошкільників здоров’язбережувальної компетентності, основою якої є життєві навички, що сприяють фізичному, психічному, соціальному та духовному здоров’ю. Всі види діяльності дітей у ЗДО мають бути «валеологічно обґрунтованими, тобто побудованими з урахуванням базових потреб дошкільників: потреби у саморозвитку, грі, наслідуванні, набутті досвіду».

    

    

     Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

Як є здоров’я день при днині,

Можливість є йти до мети.

Тоді є радість, щастя, диво,

Краса у крапельці роси.

Тоді людина йде щасливо

Серед безмежної краси

Й чарівність світу відчуває.

Для неї в хмурість — дні ясні.

Вона всі труднощі долає

Й співає радісні пісні.

Вона — здорова!

Це чудово, бо їй нічого не болить.

Вона добро творить готова.

І це прекрасно! Можна жить!

Красоткіна Надія

 


Як уберегтися від коронавірусу:

поради для батьків

 

      Дуже важливо, щоб батьки також чітко усвідомлювали свою роль у цьому процесі. Отож, пропонуємо перелік з декількох важливих кроків для батьків, які допоможуть їм захистити себе та дітей від зараження респіраторними вірусами:

 • Тримайте дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

 • Тримайте хворих і здорових дітей окремо.

• Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2 м від хворих людей.
• Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникнути особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу.

Чому це важливо?

Краплі, що містять віруси, можуть переміщатися не менше, ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

 • Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.

• Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?
Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

 • Навчіть дітей правильно мити руки.

• Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.
• Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.
• Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

 • Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп’ютера, телефони і іграшки.

 • Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

• Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхні.
• Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезинфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезинфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.


Завдання медичної служби:

 • Здійснення медико - профілактичної та оздоровчої роботи з метою зміцнення здоров’я дітей;
 •  зниження дитячої захворюваності;
 •  підвищення захисних якостей і стійкості організму до несприятливих умов навколишнього середовища шляхом традиційних і нетрадиційних методів загартування та профілактичних заходів.

Основні напрямки діяльності старшої  сестри медичної :

Організовує:

 • здійснення заходів з охорони здоров'я дітей та працівників закладу освіти, дотримання санітарних і гігієнічних вимог у закладах освіти;
 • обстеження дітей перед прийомом у заклад ьдошкільної освіти, протягом всього перебування дитини у закладі  та під час організації спортивно-оздоровчих заходів у літній оздоровчий період;
 • санітарно-просвітницьку роз'яснювальну роботу та участь у ній серед персоналу, батьків та дітей;
 • здійснення нагляду за якісним харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у харчоблоці;
 • медичний огляд дітей за графіком, затвердженим керівником закладу освіти;
 • роботу по профілактиці травматизму, обліку та аналізу випадків травм;

Здійснює:

 • медичну допомогу тим, хто її потребує;
 • профілактичні заходи;
 • повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у дошкільному закладі;
 • медичний контроль за проведенням фізичного виховання в ЗДО, а також режимом, організацією харчування, за проведенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів;
 • аналіз результатів медичного огляду дошкільників на підставі якого розробити план заходів, направлених на покращення здоров’я;
 • висновки про стан здоров’я (з урахуванням записів лікарів-спеціалістів).

Контролює:

 • якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог на кухні;
 • своєчасне проходження медичного огляду всіма працівниками;
 • наявність санітарних книжок у працівників під час прийому їх на роботу;
Пошук
Погода
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz