Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 01.06.2020, 17:44

ЗДО №1"Дзвіночок" м. Володимир - Волинський

Меню сайту
Звіряємо наш час
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Архів записів
Друзі сайту
Форма входу

Сторінка практичного психолога

ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ 

  

    Настає той час в житті кожної дитини, коли вона переступає поріг дитячого садка і їй потрібно адаптуватися до нових умов, нової ситуації, нового оточення.

     Дитсадок дуже корисний для виховання. Тут маля швидше звикає до дисципліни й режиму дня, вчиться самостійності.

   Дорослі повинні зрозуміти, що для дитини початок відвідування садка — це стрес. Не у всіх дітей однакова поведінка при вступі в садок. Процес пристосування (адаптації) до дитячого садка проходить індивідуально.

Виокремлюють три ступені адаптації до дитячого садка:

  1. Легка – поведінка дитини нормалізується (протягом 10 – 15 днів) – фізіологічна, природна адаптація.
  2. Середня (протягом 15 – 30 днів) – дитина худне, хворіє, але не важко, без ускладнень.
  3. Важка (триває від 2 місяців і більше) – патологічна адаптація.

Перша група дітей – ті, для кого процес адаптації легкий і безболісний. Такі діти комунікабельні, самостійні, спілкування батьків із ними доброзичливе.

Друга група – малюки, котрі адаптуються повільніше і важче. Зацікавлення грою змінюється байдужістю, вередуванням, діти малоініціативні, менш самостійні.

Третя група – діти, які важко пристосовуються до нового оточення. Вони, зазвичай, несамостійні, швидко втомлюються, ігрові навички не сформовані. Сон і апетит погані або зовсім відсутні.

    Перед тим, як прийти у дитсадок, малюку потрібно розказати, що таке дитячий садок, що там роблять діти, хто така вихователька. Наприклад: «Дитсадок - це такий гарний будинок, куди мами і тата приводять своїх синочків та донечок. Там цікаво й весело. Я хочу, щоб ти познайомився і потоваришував з іншими дітками і дорослими. У садочку все маленьке: і столики, і стільчики, і ліжечка, і раковини для вмивання, і шафки... Дуже багато цікавих іграшок. Ти все зможеш розглянути, погратися із цими іграшками. Тут дітки їдять, граються, навчаються...».

Перший тиждень перебування дитини в садку проходить дуже емоційно, тому дорослим, тим, хто оточує дитину вдома та у дитсадку, потрібно запастися терпінням. Найчастіше у такій ситуації батькам здається, що поведінка дитини раптово змінюється — малюк стає вередливим, вечорами можуть бути несподівані істерики із приводу і безпідставні скандали, що супроводжуються криком, плачем, киданням предметів і качанням на підлозі. Деякі батьки можуть хвилюватися, побачивши таку різку зміну в поведінці дитини, і звинувачувати в цьому дошкільний заклад. Але причини в тому, що адаптація малюка до дитсадка — це великий стрес для дитини, її нерви напружені, тому потрібна розрядка. І треба не сварити дитину за капризи, а підтримати її, допомогти впоратися зі своїми переживаннями.

    Крім того, в оточенні сторонніх дитина часто стримує негативні емоції, тому виливаються вони у присутності батьків та тих, хто її оточує лише ввечері вдома.

    Порада мамам, які записали малюка у дошкільний заклад, краще не поспішати з виходом на роботу, адже ще невідомо, чи адаптується дитина до нових умов. Окрім того, спілкування зі значно більшою кількістю людей, ніж раніше, може призвести до того, що малюк почне частіше хворіти. Це тимчасове явище, але деякий час воно не даватиме увійти у нормальний робочим режим.

Що потрібно для того, щоб процес адаптації не затягувався?

  • Між батьками та вихователями повинно бути повне розуміння, тоді дитина швидше звикає;
  • давати дитині позитивні настановлення, підтримувати бажання йти в садок;
  • у перші дні залишати дитину на 1-2 години;
  • наблизити домашній режим до садкового;
  • зменшити емоційне навантаження;
  • навчати навичок самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок…).

Варто пам’ятати - правильна поведінка рідних у період адаптації дуже важлива. Дитині варто говорити, що вона вже доросла, не залишати її на цілий день у групі, гуляти на майданчику після відвідування садка, давати із собою улюблені іграшки, повідомляти вихователям про особливі звички дитини, придумати ритуал «прощання» й обіграти її вдома, зустрічати дитину з посмішкою, розповідати якомога більше позитивного про садок, підтримувати самостійність дитини вдома; не карати дитину й не гніватися на неї за те, що вона плаче в момент розлуки з вами на порозі дошкільного закладу або ще вдома при згадці про необхідність йти до дитячого садка, ще раз нагадайте їй, що ви невдовзі обов’язково прийдете й заберете її додому, не лякайте дитину дошкільним закладом, використовуючи фразу: «Ось будеш погано поводитися, знову підеш до дитячого садка!».

    Через півтора-два місяці до дитини має повернутися апетит, спокійний сон і бажання спілкуватися з іншими дітьми. Якщо ж ви усе ще не можете спокійно розлучатися і маля постійно хворіє - варто звернутися до дитячого психолога.

    Пам’ятайте, що головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім’ї та в дитсадку.

    Легкої адаптації вашому малюку!


 

Як реагувати на дитячі істерики?

      Малі діти ще не вміють контролювати свої емоції. Нерідко саме через це трапляються дитячі істерики. Однак існують теж інші причини.

     Поміркуйте про зміни, які відбуваються в житті дитини. Від дня її народження батьки задовольняли усі її потреби. Коли вона плакала, мама і тато відразу поспішали до неї. Батьки робили усе, щоб дитина почувалась добре. І це правильно, адже немовля повністю залежне від батьків.

     Проте приблизно у два роки дитина помічає, що батьки вже менше їй догоджають. Раніше вони задовольняли її бажання, а тепер очікують, щоб вона підкорялась їхнім. Ролі помінялися, і дворічний малюк протестує — скажімо, влаштовує істерику.

     Мине час, і дитина поступово звикне до факту, що батьки є не лише годувальниками, але й вчителями. Батьки мають бути готові до того, що дитина всіляко випробовуватиме їхнє терпіння, наприклад, влаштовуючи одну істерику за іншою.

 

 

ЩО ВАМ РОБИТИ?

Будьте проникливі. Ваша дитина — це не маленький дорослий. Вона ще не вміє давати собі раду зі своїми емоціями, тому деколи надто бурхливо виявляє своє невдоволення. Спробуйте подивитися на ситуацію очима своєї дитини.

Зберігайте спокій. Коли у вашого синочка чи донечки істерика, не давайте волю своїм емоціям. Ваше роздратування не вирішить проблеми. Наскільки можливо, не звертайте уваги на гнівні вибрики дитини. Реагуйте виважено. Залишатися спокійними легше, якщо пам’ятати, чому в дитини стаються істерики.

Будьте непохитні. Якщо ви піддастеся вимогам дитини, то наступного разу вона, найімовірніше, знову влаштує істерику, аби домогтися свого. Зберігаючи спокій, дайте дитині зрозуміти, що ваше «ні» означає «ні».

Виявляйте терпеливість. Істерики не припиняться за один день, особливо якщо дитина колись побачила, що своєю поведінкою може змусити вас піти їй на поступки. А втім, якщо ви правильно реагуватимете і будете послідовні, істерики траплятимуться рідше, а згодом дитина взагалі перестане їх влаштовувати.


 

Шість рецептів позбавлення гніву для батьків

Зміст

Шляхи виконання

1

Налагодьте взаємостосунки зі своєю дитиною, щоб вона відчувала себе з вами спокійно та впевнено.

- Слухайте свою дитину;
- проводьте разом з нею якомога більше часу;
- діліться з нею своїм досвідом;
- розповідайте про своє дитинство;
- приділяйте однакову увагу кожному з дітей.

2

Слідкуйте за собою,особливо в ті хвилини, коли ви під дією стресу.

- Відкладіть або відмініть всі спільні справи з дитиною;
- не торкайтеся дитини в хвилини роздратування.

3

Якщо ви засмучені, то діти повинні знати про ваш стан.

- Говоріть прямо про свої почуття та бажання;
«Я дуже засмучена, залиш мене одну», «Справи на роботі засмутили мене, залиш мене,будь-ласка, на декілька хвилин одну»

4

У хвилини, коли ви засмучені чи розгнівані, зробіть для себе щось приємне.

- Прийміть теплу ванну;
- випийте чаю;
- зателефонуйте друзям;
- послухайте улюблену музику.

5

Намагайтеся передбачити та зупинити можливі неприємності, які можуть викликати гнів.

- Не дозволяйте дитині гратися з тими речами, які для вас дорогі;
- Не дозволяйте виводити себе з рівноваги. Вмійте передбачити і попередити

6

До деяких, особливо Важливих подій,  слід готуватися раніше. Намагайтеся передбачити можливі ситуації наперед.

- Вивчайте сили та можливості вашої дитини;
- готуйте дитину до можливих подій та ситуацій наперед (поїздка, похід у театр)

Пам'ятайте, що у агресивних батьків, як правило, виростають агресивні діти. Щоб виховати бажану поведінку у своїх дітей, потрібно розібратися зі своєю власною.

 

 


 

   

 

Пошук
Погода
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz